Warning: file_get_contents(/home/u6534892/public_html/wp-content/plugins/one-page-express-companion/theme-data/Escape/data.json): failed to open stream: No such file or directory in /home/u6534892/public_html/wp-content/plugins/one-page-express-companion/src/Companion.php on line 115
Avcılar Korku Evi - Karanlıktakiler Freak Museum

Ucubeler Müzesi

KARANLIKTAKİLER FREAK’S MUSEUM

1970 Yılında Londra kentinin Wandsworth bölgesinde yaşanan akıl almaz olaylardan sonra araştırmaya geçen polis teşkilatı davayı sonuçlandıramadığı için dosya kapatılmıştır.2002 yılında Cotswold kasabasında ormanlık alanda insan kemiklerinin bulunmasıyla 32 yıl önce kapanan Wandsworth dosyası tekrar araştırmaya açılmıştır.1970 yılında araştırmayı başlatan ekibin sorumsuzluğundan dolayı 32 yıl boyunca yaşanan olaylar tekrar gündeme gelmiştir.Araştırma için özel bir ekip görevlendirilmiş ve ucubeler kontrol altına alınmış, kent güvenliği sağlanmıştır. Ucubeler için Almanya’da özel dizayn edilmiş bir araştırma laboratuvarı kurulmuş,gönüllü iki profesör tayin edilmiştir.2006 yılının her perşembe gecesi Bavyera eyaletinde parçalanmış insan cesetleri bulunmaya başlanmıştır. Gönüllü profesörlerinde öldürülmesinden sonra Almanya polis teşkilatı olayları göze alarak laboatuvarı güvenliği üst düzeye yükselterek Saksonya eyaletine taşıma kararı almıştır. Saksonya eyaletinde ki halk laboatuvarın ucubeler için kurulduğunu öğrendikten sonra ayaklanmış ve laboratuvarın eyaletten gitmesi için tüm yasal yollara başvurmuştur.Mahkemenin verdiği karar ile 2015 yılında ucubeler dondurulmuş ve laboratuvar müze haline getirilerek farklı bir ülkeye taşınması talep edilmiştir. 2016 Kasım ayında İstanbul Dünya Müzesi yetkilileinin talebi üzerine müzenin ülkeye kurulmasına karar verilmiş ve Aralık ayında İstanbul’a taşınmıştır. 2017 Ocak ayı itibari ile ziyarete kapılarını açan Freak Müzesi, dünya müzeleri arasındaki yerini almıştır.

Freak Müzesinn yeni ziyaretçisi olmaya hazır mısın??

 

 

Bilgi ve Rezervasyon için :

0530 230 91 46 – 0544 548 32 31

FİYATLANDIRMA ve KURALLAR

2 Kişilik Ekip Fiyatı : 100 TL

3 Kişilik Ekip Fiyatı : 135 TL

4 Kişilik Ekip Fiyatı : 160 TL

5 Kişilik Ekip Fiyatı : 175 TL

6 Kişilik Ekip Fiyatı : 210 TL

7 Kişilik Ekip Fiyatı : 245 TL

8 Kişilik Ekip Fiyatı : 280 TL

 

 • Oyunumuz 15 yaş ve üzerindeki oyuncularımıza hitab etmektedir.
 •  Oyun karanlık fobisi, kapalı alan korkusu, panik atak vb psikolojik rahatsızlıkları, kalp-tansiyon rahatsızlıkları olan kişiler için uygun değildir.
 •  Oyun alanları kamera ve mikrofonlarla gözetim altındadır. Acil durumlar ve isteğiniz takdirde sizinle iletişime geçebilir ve oyunu sonlandırabiliriz.
 • Oyunda özel eşyalarınızı bıraka bileceğiniz kilitli dolaplarımız mevcuttur.
 •  Oyun alanına üzerinizde özel eşyalar ile girmemelisiniz.
 •  Oyuna kesici ve delici alet getirmek kesinlikle yasaktır.
 •  Oyuna alkollü girmek ve uyuşturucu kullanmak yasaktır.
 •  Oyunda kırma, dökme ve kopartma yoluyla elde edebileceğiniz hiç birşey yoktur.
 •  Oyun esnasında içeriye verilen ciddi zararlar tarafınızdan tazmin edilecektir.
 •  Oyunda telefon, kamera ve sizlere sunulan aydınlatma dışarısında ışık kullanmak kesinlikle yasaktır.
 •  Oyun esnasında (şahsi) küfür,vurma ve darp durumlarında oyun uyarılmaksızın sonlandırılacaktır.
 •  Oyun alanında kullanabileceğiniz lavabo mevcuttur.
 •  Oyuna rezervasyon saatiniz den 5 dakika önce gelmeniz gerekmektedir.